Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Turistika > Akce.cz

Akce.cz


CASTLE TOUR 2019

Datum konání
Typ

Castle tour 2019 bude již šestým ročníkem koncertů skupiny Pozdní sběr s hosty na hradech, zámcích, či v blízkém podzámčí.

Více

Queenie pod širým nebem!

Datum konání
Typ

Queenie miří pod širé nebe do Ostravy! Jedna z nejuznávanějších Queen tribute kapel na světě a suverénně nejúspěšnější Queen tribute kapela v České republice - QUEENIE - Queen tribute band, vystoupí v rámci letního turné také na Slezskoostravském hradě. Zažijte Bohemian Rhapsody na živo! ???? Precizní ztvárnění písní této legendy světového rocku v původních aranžích a tóninách, absolutní technická dokonalost a perfekcionismus. To vše jsou Queenie v čele se zpěvákem Michaelem Kluchem.Queenie si zakládají na přesném a autentickém pojetí písní Queen, a to ve špičkové kvalitě v dobových kostýmech. Definují žánr, v němž se hudebně realizují, jako koncertní divadlo. Všechny písně jsou hrány živě v původních tóninách a na autentické nástroje, čímž se kapela odlišuje od mnohých jiných kapel tohoto hudebního oboru.

Více

Lagerstein & guests - Ostrava

Datum konání
Typ

LAGERSTEIN, the one and only Australian drinking, sailing, drinking, looting, drinking, plundering & partying powerhouse pirate metal band will be on tour again in September 2019 INCLUDING A NEW ALBUM! Lagerstein - Drink the Rum: www.youtube.com/watch?v=YoJLiHP7XNc Lagerstein - Land of Bundy: www.youtube.com/watch?v=4lRzcWjVIiw LAGERSTEIN LIVE 2017: www.youtube.com/watch?v=Rt9nlDz_KI8 Drink up & party times ahoy!

Více

Karma: osud a svobodná vůle

Místo
28. října 548, Moravská Ostrava, 70200 Ostrava
Datum konání

Je náš osud předurčen, nebo kráčíme společně k cíli a na každém z nás záleží, jak a kudy cesta ubíhá? Proč nekráčíme všichni stejně a nejsme stejní? Mnohá učení východní i západní tradice vysvětlují, jak můžeme svůj osud uchopit do vlastních rukou, méně se trápit a dosáhnout štěstí.

Více

A1 Zahajovací koncert 66.

Místo
Ostrava
Datum konání
Typ

Johannes Brahms Koncert pro housle a orchestr D dur op. 77 Josef SukPohádka, suita na motivy scénické hudby k Radúzovi a Mahuleně op. 16 Johaness Brahms byl zapřísáhlým zastáncem tzv. absolutní hudby, byl přesvědčen, že krása hudby spočívá výlučně v tónech a jejich spojení nezávisle na obsahu. Po poslechu jeho houslového koncertu, jenž vznikal ve spolupráci se skvělým houslistou J. Joachimem, kritici prohlásili, že je to „symfonie s velkým houslovým sólem“. Technické nároky skladby jsou impozantní, proto se sólového partu ujme jeden z nejpovolanějších – vynikající arménský houslista (*1985), nejmladší vítěz Sibeliovy soutěže v Helsinkách (2000) a také další z vítězů nejprestižnější soutěže královny Alžběty v Bruselu (2005), který do Ostravy zavítá.Sukova Pohádka pak stojí vlastně kontrastu vůči Brahmsově hudební filozofii, protože jako inspirační zdroj posloužila autorovi pohádka Radúz a Mahulena Julia Zeyera. Původní hudbu k celému dramatu Josef Suk později zredukoval do samostané symfonické suity, ve které se celý milostný příběh odehrává.Koncert povede žijící legenda ruské dirigentské školy, která s JFO úspěšně vystoupila již loni, Vassily Sinaisky

Více

The Fialky & Baby Secondhand

Datum konání
Typ

Tentokrát nám novou Klubovou sezónu 2019/2020 v MusiClub Drago v pátek 13. září 2019 zahájí jedna z nejznámějších českých punk rock kapel současnosti THE FIALKY! Jako support se přidá opavská punk-rocková kapela BABY SECONDHAND! The Fialky zpívají v mateřštině a na nahrávkách a svou image jasně odkazují na první vlnu takzvaných punk77 kapel, ale na živo se jedná o divokou spíše až streetpunkovou jízdu. Hlavní hudební inspirace tu ale vždy zůstávají kapely Ramones, Cock Sparrer a the Vibrators. Textově pak původní pojetí pivního punku vystřídala současná poloha apelující na nadhled a zdravý rozum, život ve městě a spojení punkerů a tradičních skinheads. The Fialky hrají od roku 2000, ale jejich éra začala až rokem 2006, kdy se stali jednou z vlajkových lodí stáje domácího, agilního, labelu PHR Records. Kde doposud vydali tři řadové desky, tři sedmipalce a kompilaci hitů. Kapela také stála na počátku vinylového boomu v ČR, který mimo jiné odstartoval i její úspěšný první sedmipalec SCÉNA z rocku 2010. The Fialky už víc jak deset let odehrají 60 koncertů ročně a kromě vlasti úspěšně koncertůjí i na Slovensku a Polsku. Po původních začátcích ve Squatech, dnes skupina nechybí v žádném z programů zavedených domácích klubů a vystupuje nejen na všech domácích punkových festivalech, ale i na řade velkých rockových akcích. Kolem kapely koluje spousta fám a zábavních historek, ale jedno je jasné: Jedná se o respektovanou veličinu domácí punkové scény, která má velkou šanci zaujmout i mimo ní! Opavská punk-rocková kapela BABY SECONDHAND původně vznikla jako duo, později se rozrostla na šest členů a v současnosti by se již dala označit za bardy místní punkové scény. Prioritou této kapely bylo a je hrát jednoduchou, melodickou muziku, která má kořeny v hudbě Ramones, Misfits, Social Distortion a jim podobným a také vrátit punk-rockovou muziku zpátky do Opavy. open: 19 hod start: cca 20:30 hod

Více

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.cermnaveslezsku.cz

Registrujte se zde

17. 7. Martina

Zítra: Drahomíra

Návštěvnost stránek

203604