Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Mateřská školka > Charakteristika

Charakteristika

Název organizace:Mateřská škola Vítkov, Husova 629, okres Opava, příspěvková organizace, odloučené pracoviště Mateřská škola Čermná ve Slezsku 81, 749 01

Ředitelka školy:

  • Mgr. Miluše Špoková

Personální složení:

  • vedoucí MŠ: Bc. Andrea Koválová
  • provozní zaměstnanec:  Vendula Petrová

Kapacita: max. 20 dětí

Kontakty:

MŠ Čermná ve Slezsku: 556 300 465

MŠ Husova Vítkov: 556 300 667

Školní jídelna: 556 300 775

Provozní doba: Pondělí - pátek od 7:00 do 15:00 hodin

Poplatky:

školné za měsíc - 400Kč, splatné vždy do 15. dne v měsíci (hotově učitelce)

ranní svačiny - 7Kč / 1 den, splatné vždy do 5. dne v měsíci (hotově provoznímu zaměstnanci)

obědy a odpolední svačiny - dle odebrané stravy, vystavuje školní jídelna, placeno šekem nebo přes bankovní účet

Charakteristika organizace:

poskytujeme předškolní vzdělávání dětem od 2 do 6 let, a to nejen dětem zdravým, ale i se specifickými vzdělávacími potřebami. U dětí s vadou řeči provádí Mgr. Miluše Špoková individuální logopedickou péči. Děti mají vyvážený poměr jak spontánní tak řízené činnosti. Vycházíme ze Školního vzdělávácího programu - Ze školky do světa, a také z potřeb a zájmů dětí i s aktuálních témat týdne. Upřednostňujeme smyslové, prožitkové a interaktivní učení. Nabízíme během roku spoustu akcí, děti shlédnou mnoho divadelních představení, velmi dobrou spolupráci máme ze Základní školou Komenského Vítkov, která nás zve na své velmi pěkné akce. Výbornou spolupráci máme s Obcí Čermná ve Slezsku a také s rodiči dětí.

Prostorové vybavení:

jsou k dispozici dvě herny, jedna na spontánní činnost dětí a ranní scházení, druhá herna je určena pro řízenou činnost, je vybavena audiovizuální technikou, a také slouží pro odpolední odpočinek dětí. Dále máme jídelnu, která se dle potřeb mění pro pracovní a výtvarnou činnost, šatna, koupelna a výdejna jídla. V září 2012 se dokončila rekonstrukce školní zahrady, je zde spousta herních prvků na využití volného času dětí.

Stravování:

ranní svačiny připravuje provozní zaměstnanec, klademe důraz na pestrou skladbu jídelníčku s dostatkem ovoce, zeleniny a mléčných výrobků. Obědy a odpolední svačiny se dováží ze školní jídelny ZŠ Komenského, Vítkov. Je zajištěn celodenní pitný režim. Odhlašování a přihlašování stravy je nutné den předem, nejpozději do 14:00 hodin, kromě pondělí, kdy je možno přihlásit a odhlásit stravu nejpozději do 7:15 hodin. Aktuální jídelníček je možné prohlédnout na www.zs.vitkov.indos.cz.