Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Mateřská školka > Historie MŠ

Historie MŠ

Samotná budova školy byla postavena v roce 1891. V roce 1911 bylo dostavěno další poschodí a dán škole nynější tvar. Během války byla budova velmi poškozena, s opravou se začalo v roce 1946 a v roce 1950 zde byla slavnostně otevřena mateřská škola umístěná v přízemí tak jako nyní a v prvním poschodí byla dvoutřídní národní škola. V prvních letech zde fungovala i vývařovna jídla, kromě učitelek zde pracovaly  tzv. pěstounky, které vypomáhaly s dětmi. Provoz byl tehdy až do 17:30 hodin. Jednou ročně zde dojížděla zubní ambulance a dvakrát do roka dětský lékař. Personální složení se každým rokem obměňovalo. Učitelky přicházely a odcházely.

V roce 1977 byla zrušena Národní škola, děti školou povinné začaly dojíždět do Vítkova. V tomto roce se vybudovala také školní zahrada, instalovaly se nové prolézačky a houpačky. V letech 1979 - 1980 byl prudký nárůst předškolních dětí, v těchto letech bylo v naší MŠ zapsáno až 65 dětí!!! Zrušila se vývařovna a jídlo se začalo dovážet ze  Základní školy Komenského Vítkov, to funguje dodnes.

Rok 1980 byl provázen mnoha změnami v oblasti výchovy a vzdělávání. Zavedly se tématické koutky, učitelky se vzdělávaly na různých školeních, započalo se s pravidelným čištěním zubů, dojížděl sem logoped a začalo se pracovat dle Programu výchovné práce ( obdoba dnešní ŠVP).

V roce 1989 projevil o MŠ zájem Krajský ústav národního zdraví, kdy v době prázdnin se zde rekreovaly zdravotně postižené děti. Spolupráci, ale využily pouze jednou, protože poté přišel listopad 1989 a na tyto věci již nebyly peníze. Personál se v té době stabilizoval, ale nastal úbytek dětí. Počet již nepřesáhl 20 dětí. V roce 1991 se obec Čermná ve Slezsku osamostatnila a stala se zřizovatelem MŠ.

V roce 2007 byl provoz na dva roky přerušen.

K 1.1. 2010 se znovu otevřela, naše obec koupila nové vybavení, nábytek, pomůcky, opravila se a obnovila elektrická osvětlení. Nyní je další prioritou, obnovit školní zahradu.

V roce 2012 se podařilo získat dotaci na obnovu školní zahrady. jsou zde instalovány nové herní prvky a odpočinkové zóny.

 V září 2014 se započalo s celkovou revitalizací budovy MŠ.